Členství ve spolku

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Základní myšlenkou členství v našem spolku je už od dob jeho vzniku představa o vytvoření spjatého společenství lidí s upřímným vztahem k rusínské kultuře, jazyku či k oblastem, kde žil náš národ po celá staletí jako původní obyvatelstvo. V prostředí samotných Rusínů žijících v České republice je pro nás proto nesmírně důležité vytvářet nové nebo uchovávat a rozvíjet už existující kamarádské, profesní nebo dokonce partnerské vztahy :-).
Jsme nesmírně hrdí, že právě v této živě, pravidelně a vesele bublající interakci je reálně citelný jeden z nejdůležitějších elementů našeho národnostního přežití, jakým je komunitní život jako takový.
Na rovinu si však řekněme, že spolek Rusíni.cz, má primárně kulturní a striktně apolitický charakter. Nikdy tedy nebude akceptovat lidi reprezentující názory, které nesouvisí s rozvíjením našich cílů a účelu, pro který existuje. Stejně tak u nás nefunguje systém hromadného anonymního nabírání lidí jen kvůli placení členského příspěvku. Zájemce o členství chceme osobně poznat, a proto je vždy rádi přivítáme na našich veřejných akcích, kterých pořádáme během roku několik.

Mezi výhody členství patří například:

  • právo přispívat k naplňování účelu a cílů spolku,
  • právo účasti na informativních schůzích sympatizantů svolávaných předsedou spolku dle potřeby,
  • právo účastnit se akcí pořádaných spolkem za zvýhodněných podmínek,
  • právo na užívání dalších členských výhod, např. přednostní informování o konání spolkových akcí a garance místa na spolkových akcích,
  • právo adresovat spolku podněty, návrhy, připomínky a dotazy

A mnoho dalších 🙂

Zájemce může o členství ve spolku požádat na základě neformální a nezávazné žádosti o členství. Neformální žádost se podává zejména elektronickou formou na emailovou adresu: info@rusini.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.