Aktuality

Nově vytvořené Občanské sdružení Rusíni.cz – rusínská iniciativa v ČR se usiluje sdružit Rusíni žijící v ČR

Datum zveřejnění:
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dne 19.11.2011 proběhla v prostorách kavárny Republika Žižkov ustavující schůze nově vzniklého občanského sdružení Rusíni.cz – rusínská iniciativa. Snahou sdružení je sdružit Rusíni žijící v ČR a další jednotlivci, kteří jsou myšlenkově anebo rodové svázány s krajem, kde Rusíni žijí jako původní obyvatelstvo.
Po oficiálním zahájení schůze byl představen přípravný výbor sdružení a stanovy sdružení. Zúčastnění byli informovaní o plánované činnosti a cílech sdružení. Cílem sdružení je zejména rozvíjení obecně prospěšných činností v oblasti komunitního života Rusínů v ČR, dále pak rozvíjet informovanost veřejnosti o Rusínech, jejich historii, kultuře a přírodních krásách regiónu, kde Rusíni žijí jako původní obyvatelstvo. Zájmem sdružení je ochrana a propagace kulturních hodnot a tradic Rusínů. Plánovaná je spolupráce s osobnostmi, organizacemi a kluby s obdobnými cíli a programy na vnitrostátní i mezinárodní úrovni. Perspektivně se plánuje vytvořit neformální společenské, přátelské, kontaktní a informační centrum.
Na ustavující schůzi sdružení byly schváleny stanovy sdružení a výbor sdružení. Předsedou sdružen byl výborem sdružení zvolen Peter Derco. Za revizora sdružení byl zvolen Petr Čulák.
V prosinci plánuje sdružení připravit DVD projekci o mediálně známých osobnostech s rusínskými kořeny. Další akce je plánovaná na Silvestr podle juliánského kalendáře (13.1.2012). Na začátku dalšího roku proběhne taky další ročník Rusínského plesu v Praze.
Další informace o aktivitách sdružení získáte na stránkách www.rusini.cz nebo e-mailen na info@rusini.cz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.